Кафедра менеджменту та адміністрування

Міжнародна практика студентів

Невід’ємною частиною програми академічної мобільності студентів є виробнича практика та стажування. Студенти кафедри мають можливість проходити виробничу практику на підприємствах інших держав згідно укладених ТНТУ договорів про співпрацю.

У 2019 році студентка Процко Наталя (група БА-21) проходила практику та стажування на відпочинковому комплексі Panorama Morska (Польща). В 2020 році вже студентки групи БМ-31 Даліба Вероніка та Дробняк Ірина проходили практику та стажування в цьому ж відпочинковому комплексі. Під час проходження цієї практики студенти мали можливість отримати практичні навички необхідні для ведення готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Перед поїздкою студенти вивчали польську мову спеціального вжитку.

В 2021 році студент групи БМс-31 Гадух Олександр проходив тримісячну практику в рамках угоди ТНТУ та Асоціації U.C.M. – Italy «Середземноморський союз шеф-кухарів – Italy» (Фоджа, Італія) за підтримки школи італійської кухні Settima Luna у закладах готельно-ресторанної промисловості Італії. Під час практики була змога отримати практичні навички в таких напрямках: помічник кухаря, офіціант, бармен, адміністратор італійських закладів харчування. З метою підготовки до проходження практики для студентів на базі ТНТУ були проведені курси з вивчення італійської мови та майстер-класи з приготування традиційних італійських страв.

Під час проходження практики студенти змогли зануритись у життя успішного європейського підприємства, ознайомитись з особливостями його функціонування та менеджменту. За практикантами було закріплено керівника, який їм допомагав під час роботи.

Студенти також відвідали історичні та пам’ятні місця країни, в якій проходили практику.

Студенти університету мають можливість проходити мовне стажування у літніх мовних школах Польщі, що включає в себе проходження курсу польської мови та проходження фахових виробничих практик у сфері послуг на підприємствах Польщі. Основними базами для вивчення польської мови та проходження практики є:

  • Вища школа інженерії та економіки у м. Слупськ (Польща);
  • Вроцлавський економічний університет на факультеті економіки, управління та туризму у м. Єленя Гура (Польща);
  • Сопотська вища школа у м. Сопот (Польща).

Варто резюмувати, що практика за кордоном – це, перш за все, отримання неоціненого практичного досвіду роботи в іноземній компанії, корисні навички ділової та міжособистісної комунікації, можливість критично порівняти й оцінити умови життя та роботи в різних країнах світу.