![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/junior-manager-school-min.jpg)
Школа юного менеджера – школа нових можливостей!
В епоху суцільної комп’ютеризації та вільного доступу до будь-якої інформації існує реальна проблема живого спілкування молоді та проведення вільного часу з користю. Саме тому, викладачі кафедри менеджменту у виробничій ТНТУ імені Івана Пулюя прониклися ідеєю щодо створення малого наукового осередку – «Школи юного менеджера», який стане не тільки науково-методичним проектом кафедри, але й безкоштовним навчально-консультативним центром для усіх бажаючих взяти у ньому участь.
Цей задум зміг реалізуватися після тривалої і кропіткої роботи усіх викладачів кафедри із школярами практично усіх шкіл міста і навколишніх сіл. Завдання, яке поставили перед собою ініціатори, полягає у використанні усіх можливих важелів та інструментів, щоб допомогти кожному повірити у свої сили і, в подальшому, правильно зробити свій професійний вибір, на основі отриманих теоретичних знань і практичних навиків.
Метою створення «Школи юного менеджера» є формування молодої плеяди креативних бізнесменів Тернопілля, які б гідно продовжили економічні національні традиції, з легкістю впроваджували закордонний досвід управління і мали чітку життєву позицію та досягли кар’єрних висот в різних галузях економіки.
Актуальність створення школи пов’язана з сучасною нестабільною ситуацією в країні, в якій виникає потреба надання допомоги молодому поколінню в процесі адаптації та вибору своєї майбутньої професії.
«Школа юного менеджера» є спеціальним навчальним проєктом, за допомогою якого учні можуть отримати додаткову інформацію (яка не входить у шкільну програму) про новітні та найсучасніші вітчизняні та закордонні напрямки розвитку економки та менеджменту, ознайомитися з особливостями професії менеджера, а також навчальним процесом у вищому навчальному закладі.
Керівником цього проєкту є доцент кафедри менеджменту та адміністрування, к.е.н. Наталія Юрик. До викладацького складу входять професори та доценти кафедри менеджменту та адміністрування – Олена Сороківська, Наталія Кирич, Ольга Мосій, Оксана Гарматюк, Марія Зяйлик, Наталія Шведа, Ольга Галущак, Іванна Луциків, Галина Машлій, Тетяна Кужда.
8 листопада 2018 році відбулося перше заняття «Школи юного менеджера», слухачами якої стали учні 9 та 10 класів тернопільських шкіл № 3, 5, 9, 14, 18, 22, 26, 28. Хлопці і дівчата, які в майбутньому мріють збудувати успішну кар’єру менеджера, обрали навчання у школі, щоб краще ознайомитися з особливостями професії менеджера, а також навчальним процесом у вищому навчальному закладі.
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera1.png)
Основними видами навчальної роботи є лекційні та практичні заняття, тренінги, ділові ігри, навчальні ситуації. Поряд з заняттями в аудиторії, юні менеджери можуть зареєструватися на дистанційних курсах і працювати в онлайн-режимі. Це дозволить збільшити кількість бажаючих навчатися у даній школи, враховуючи умови пандемії та війни.
У межах даних занять слухачі школи зможуть ознайомитися із основними аспектами ведення сучасного бізнесу, досягнення кар’єрних висот, особливостями діяльності в кризових умовах, особливості та інноваційного менеджменту, основними фінансового та проектного менеджменту, основними тенденціями та напрямками сучасного вітчизняного та закордонного управління тощо.
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-2.png)
Уже перші заняття продемонстрували, що слухачі школи вирізняються активністю та проявляють великий інтерес до різних аспектів економіки та менеджменту. У школі уже відбулося чимало лекційних та семінарських занять, на яких обговорювалися проблемні аспекти й актуальні питання сьогодення.
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-3.png)
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-4.png)
Уже кілька років поспіль ті учасники школи, які продемонстрували успішні результати своєї наукової роботи отримають призи та подарунки, а кожен випускник школи – іменний сертифікат.
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-5.png)
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-6.png)
Випускники поділилися своїми враженнями та планами на майбутнє, висловили подяку викладацькому складу за цікаві та змістовні лекційні заняття. Така подія є урочистою не тільки для викладачів кафедри, але й для самих школярів, адже це є першим і вагомим кроком до їх майбутнього вибору професії та ознайомлення з дорослим студентським життям.
![](https://kaf-ma.tntu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/shkola-yunogo-menedzhera-7.png)
Зазначимо, що найуспішніші випускники школи стали студентами факультету економіки та менеджменту нашого вузу і на сьогодні демонструють хороші результати навчання, є активними учасниками студентського життя.
Ми сподіваємося, що діяльність «Школи юного менеджера» приносить велику кількість нових знайомств та вражень не тільки її слухачам, але й викладачам. Недаремно кажуть – «навчаючи – навчаємось!».