Кафедра менеджменту та адміністрування

Школа юного менеджера

Школа юного менеджера – школа нових можливостей!

В епоху суцільної комп’ютеризації та вільного доступу до будь-якої інформації існує реальна проблема живого спілкування молоді та проведення вільного часу з користю. Саме тому, викладачі кафедри менеджменту у виробничій ТНТУ імені Івана Пулюя прониклися ідеєю щодо створення малого наукового осередку – «Школи юного менеджера», який стане не тільки науково-методичним проектом кафедри, але й безкоштовним навчально-консультативним центром для усіх бажаючих взяти у ньому участь.

Цей задум зміг реалізуватися після тривалої і кропіткої роботи усіх викладачів кафедри із школярами практично усіх шкіл міста і навколишніх сіл. Завдання, яке поставили перед собою ініціатори,  полягає у використанні усіх  можливих важелів та інструментів, щоб допомогти кожному повірити у свої сили і, в подальшому, правильно зробити свій професійний вибір, на основі отриманих теоретичних знань і практичних навиків.

Метою створення «Школи юного менеджера» є формування молодої плеяди креативних бізнесменів Тернопілля, які б гідно продовжили економічні національні традиції, з легкістю впроваджували закордонний досвід управління і мали чітку життєву позицію та досягли кар’єрних висот в різних галузях економіки.

Актуальність створення школи пов’язана з сучасною нестабільною ситуацією в країні, в якій виникає потреба надання допомоги молодому поколінню в процесі адаптації та вибору своєї майбутньої професії.

«Школа юного менеджера» є спеціальним навчальним проєктом, за допомогою якого учні можуть отримати додаткову інформацію (яка не входить у шкільну програму) про новітні та найсучасніші вітчизняні та закордонні напрямки розвитку економки та менеджменту, ознайомитися з особливостями професії менеджера, а також навчальним процесом у вищому навчальному закладі.

Керівником цього проєкту є доцент кафедри менеджменту та адміністрування, к.е.н. Наталія Юрик. До викладацького складу входять професори та доценти кафедри менеджменту та адміністрування – Олена Сороківська, Наталія Кирич, Ольга Мосій, Оксана Гарматюк, Марія Зяйлик, Наталія Шведа, Ольга Галущак, Іванна Луциків, Галина Машлій, Тетяна Кужда.

8 листопада 2018 році відбулося перше заняття «Школи юного менеджера», слухачами якої стали учні 9 та 10 класів тернопільських шкіл № 3, 5, 9, 14, 18, 22, 26, 28. Хлопці і дівчата, які в майбутньому мріють збудувати успішну кар’єру менеджера, обрали навчання у школі, щоб краще ознайомитися з особливостями професії менеджера, а також навчальним процесом у вищому навчальному закладі.

Основними видами навчальної роботи є лекційні та практичні заняття, тренінги, ділові ігри, навчальні ситуації. Поряд з заняттями в аудиторії, юні менеджери можуть зареєструватися на дистанційних курсах і працювати в онлайн-режимі.  Це дозволить збільшити кількість бажаючих навчатися у даній школи, враховуючи умови пандемії та війни.

У межах даних занять слухачі школи зможуть ознайомитися із основними аспектами ведення сучасного бізнесу, досягнення кар’єрних висот, особливостями діяльності в кризових умовах, особливості та інноваційного менеджменту, основними фінансового  та проектного менеджменту, основними тенденціями та напрямками сучасного вітчизняного та закордонного управління тощо.

Уже перші заняття продемонстрували, що слухачі школи вирізняються активністю та проявляють великий інтерес до різних аспектів економіки та менеджменту. У школі уже відбулося чимало лекційних та семінарських занять, на яких обговорювалися проблемні аспекти й актуальні питання сьогодення.

Уже кілька років поспіль ті учасники школи, які продемонстрували успішні  результати своєї наукової роботи отримають  призи та подарунки, а кожен випускник  школи – іменний сертифікат.

Випускники поділилися своїми враженнями та планами на майбутнє, висловили подяку викладацькому складу за цікаві та змістовні лекційні заняття. Така подія є урочистою не тільки для викладачів кафедри, але й для самих школярів, адже це є першим і вагомим кроком до їх майбутнього вибору професії та ознайомлення з дорослим студентським життям.

Зазначимо, що найуспішніші випускники школи стали студентами факультету економіки та менеджменту нашого вузу і на сьогодні демонструють хороші результати навчання, є активними учасниками студентського життя.

Ми сподіваємося, що діяльність «Школи юного менеджера» приносить велику кількість нових знайомств та вражень не тільки  її слухачам, але й викладачам. Недаремно кажуть – «навчаючи – навчаємось!».