Академічна мобільність викладачів Еразмус+ в Університеті Петрошані (Румунія)
В період з 15 по 20 травня 2023 р. викладачі кафедри менеджменту та адміністрування Ольга МОСІЙ і Тетяна КУЖДА, кафедри української та іноземних мов Жанна БАБ’ЯК, кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг Лілія МЕЛЬНИК виконували програму викладацької мобільності Еразмус+ в Університеті Петрошані (Румунія).
Під час виконання програми викладачі ТНТУ зустрілись з ректором університету Сорін Міхаі РАДУ, поспілкувались із координатором програми Еразмус+ Оаною-Кармен РАВАС та викладачами, провели лекції, ознайомилися із матеріально-технічною базою закладу, обговорили можливості розширення та поглиблення співпраці між університетами.
Викладачі також зустрілися із студентками Гавришко Соломією (група МБ-31) та Панасюк Юлією (група МБ-22), які у весняному семестрі 2022-2023 н. р. розпочали навчання в Університеті Петрошані за програмою академічної мобільності студентів Еразмус+.
Практика викладання в університеті-партнері, отриманий досвід, проведені зустрічі, домовленості про співпрацю створюють нові можливості для реалізації спільних проєктів, наукових досліджень та поглиблюють інтернаціоналізацію університету.
Участь у програмі академічної мобільності дає нові знання, безцінний досвід, нові емоції та знайомства. Дякуємо румунському Університету Петрошані за надану можливість і всебічну підтримку!
Візит у Вроцлавський економічний університет
У рамках академічної мобільності за програмою Erasmus+ к.е.н., доцент кафедри менеджменту у виробничій сфері Котовська І.В. (нульовий грант) — у період з 16 по 20 квітня 2018 року відвідала Вроцлавський економічний університет (м. Вроцлав, Республіка Польща).
Даний візит є продовженням налагодженої співпраці між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя та Вроцлавським економічним університетом.
Під час перебування в університеті доцентом Котовською І.В. було прочитано лекції для студентів факультету управління, інформатики та фінансів, відвідано лекції польських колег з метою обміну досвідом у сфері викладання, проведено ряд зустрічей із представниками факультету на предмет подальшої співпраці у навчальній, науковій та організаційній сферах.
Також під час візиту відбулася робоча зустріч із працівниками відділу міжнародних відносин, де було обговорено основні напрями подальшої співпраці між університетами, зокрема щодо реалізації програми подвійних дипломів.
Стипендіальна програма Еразмус+
З січня по липень 2017 року студентка групи БМ-41 Гевко Оксана Іванівна навчалася за стипендіальною програмою Еразмус+ в Університеті Валенсії (Іспанія).
У лютому-червні 2018 року Гарматюк Адріана, Долинська Аліна, Лучишин Ігор навчалися за програмою академічного обміну студентів Еразмус+ в університеті «Люблінська політехніка» (Польща). Під час навчання студенти познайомилися з іншими студентами з України, Казахстану, Туреччини, Румунії, Молдови, Білорусії; працювали над спільними проектами, які потім представляли та захищали.
У січні-липні 2019 року студентка групи БА-31 Процко Наталія навчалася за стипендіальною програмою Еразмус+ в Університеті Валенсії (Іспанія).
У жовтні 2020 року – лютому 2021 року студентка групи БМс-41 Кучма Христина навчалася за стипендіальною програмою Еразмус+ в Університеті прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина).
У серпні 2022 року – січні 2023 року студент групи БМ-31 Провальний Володимир навчається за стипендіальною програмою Еразмус+ в Каунаському технологічному університеті (Литва).
У жовтні 2022 році – лютому 2023 року студентка групи БМ-21 Олійчук Тетяна навчається за стипендіальною програмою Еразмус+ у Вроцлавському університеті економіки та бізнесу (Польща).
Студенти освітньої програми «Менеджмент» Володимир Провальний і Тетяна Олійчук в осінньому семестрі 2023-2024 навчального року проходять академічну мобільність в рамках програми Erasmus+ у Німеччині, місті Шмалькальден (Hochschule Schmalkalden), в Університеті прикладних наук Шмалькальден (University Of Applied Sciences Schmalkalden).
Там вони навчаються на факультеті бізнесу та економіки. Програма навчання передбачає вивчення цікавих освітніх компонент, таких як Data Science, Principles of Marketing, Tourizm management, Sturt-Up Thinking and Entrepreneurial Spirit, Business English, Innovation in the Digital Era.
Для Володимира і Тетяни це друга академічна мобільність за час їхнього навчання в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. Це великий крок у їхньому освітньому шляху та можливість отримати знання та досвід в міжнародному середовищі. Кафедра менеджменту та адміністрування ТНТУ щиро зичить нашим здобувачам освіти цікавого проведення часу, здобуття корисних знань у колі нових друзів та позитивних емоцій.
Програма «Подвійний диплом»
Першими студентами, які одночасно отримали дипломи за ступенем “Магістр” у Люблінській політехніці та Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя були Бойчук Марія, Була Василина, Крекотень Анастасія та Лиса Наталя.
З 1.10.21 по 31.12.2021 студентка групи БАм-61 Процко Наталя навчалася за програмою подвійних дипломів в «Опольській політехніці» (Польща).
Програма «Подвійний диплом» дозволяє студентам отримати диплом за ступенем “Магістр” одночасно у двох навчальних закладах різних країн (України та країн Європи).
Переваги такої програми:
- можливість отримати два дипломи – українського та європейського університетів;
- відвідування лекцій провідних професорів Європи;
- можливість отримання додаткових знань у суміжних галузях науки, спеціалізаціях;
- заощадження часу на навчання, адже другий диплом можна здобути паралельно з навчанням у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя;
- набуття досвіду навчання в умовах іншої системи вищої освіти;
- можливість отримання стипендій та грантів Євросоюзу для продовження навчання в інших країнах або для проведення наукових досліджень;
- набуття практичного досвіду використання сучасного технічного оснащення навчальних аудиторій, лабораторій, наукових центрів університетів Євросоюзу;
- стажування на підприємствах країн Євросоюзу з перспективою працевлаштування в одній із зарубіжних фірм;
- підвищення рівня конкурентоспроможності випускника при працевлаштуванні на вітчизняних підприємствах;
- можливість ознайомлення з культурою та традиціями інших країн, а також особливостями ведення бізнесу в країнах Євросоюзу;
- підвищення рівня володіння іноземними мовами;
- можливість подорожувати країнами Євросоюзу, маючи на це фінансові пільги на рівні зі студентами ЄС.
Партнерами Тернопільського технічного університету імені Івана Пулюя в програмах подвійних дипломів є такі університети:
- Люблінська політехніка (м. Люблін, Польща);
- Сопотська вища школа (м. Сопот, Польща);
- Краківський економічний університет (м. Краків, Польща).