Дискусійний клуб “Чи створить ЄС робочі місця для молоді?” в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні “ЄС – вибір української молоді”

У жовтні 2017 р. в Тернополі проводили дискусійний клуб “Чи створить ЄС робочі місця для молоді?” в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні “ЄС – вибір української молоді”. Активну участь у дискусійному клубі брали викладачі кафедри менеджменту у виробничій сфері Гевко В.Л. та Струтинська І.В.

Також участь у засіданні клубу взяли студенти, викладачі, журналісти, підприємці, представники центру зайнятості, євроклубів, Інформаційного центру ЄС, влади. Спікери Ігор Вонс, Ірина Яремчук, Володимир Гевко, Ірина Струтинська виступили із цікавими, ґрунтовними доповідями та відповіли на питання.

Які висновки були зроблені:

• Тернопільській молоді, яка тільки задумується над майбутньою професією потрібно усвідомити, що економістів і юристів в місті, області, країні вже вдосталь, тому потрібно обирати спеціальності, пов’язані з ІТ, туризмом, торгівлею, ресторанним бізнесом, будівництвом, журналістикою, сферою послуг, іншими технічними спеціальностями.
  • щоб стати успішним фахівцем в своїй спеціальності, потрібно закочувати рукави і працювати, перш за все над собою, добре вчитися, вірити в себе і свої можливості, проходити різноманітні практики і стажування і не лінуватись!
  • щоб наші товари були конкурентноздатними на європейському ринку вони мають відповідати європейських стандартам якості і бути сертифікованими відповідно до вимог ключовою є якість товару!
  • щоб стартаперів і успішних старапів в Тернополі і зокрема в Україні було більше потрібно багато працювати над собою, пробувати свої сили, ділитись думками, ідеями з вже успішними стараперами, консультуватись, шукати однодумців, об’єднуватись, а системі освіти “встигати” за сучасними викликами ринку праці!
  • щоб в Тернопільську область приходили великі компанії з іноземними інвестиціями органам виконавчої влади і місцевого самоврядування потрібно навчитись працювати з іноземними інвесторами – вміти презентувати себе, відкривати для них можливості свого села, міста, району, показувати можливості інфраструктури, в які галузі можна вкладати кошти, пропонувати інвестиційні проекти, позбутись корупції та відкатів, натомість створювати комфортні умови, адже створені нові робочі місця це для них в першу чергу сплачені податки до бюджету та його збільшення для розвитку інфраструктури.

Джерело: http://startup.tntu.edu.ua/index.php/uk/novyny/83-dyskusiinyi-klub-chy-stvoryt-yes-robochi-mistsia-dlia-molodi