Кафедра менеджменту та адміністрування

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ЖИТТЄВОГО УСПІХУ

Успішною людина не народжується. Щоб стати такою, потрібно дотримуватися певних принципів, правил успіху, які допоможуть у ваших життєвих звершеннях.

Як досягти успіху

Щоб збудувати дім, приготувати кулінарний шедевр чи вивчити іноземну мову, варто дотримуватися певної системи дій – інженерного плану, рецептури, методу тощо. Інакше будівля вийде ненадійною (якщо взагалі вийде), страва сумнівною, а вивчення мови перетвориться на марнування часу. Так само і з успіхом – його досягнення має бути таким самим систематичним і послідовним. Інакше розтягнеться на роки і може взагалі не сприяти результату. Щоб привнести у своє життя певну впорядкованість і наблизити своє щастя, почніть дотримуватися хоча б деяких з цих правил життєвого успіху.

Яких помилок ми припускаємось

Головна помилка людей на шляху до успіху – це уявлення, що успіху можна просто дочекатися. Часто вважають, що достатньо просто день за днем жити, робити свою справу, за змоги намагаючись розвиватися – і тріумф рано чи пізно прийде. Проте таке чекання розтягується на роки, а лаври дістаються комусь іншому. Звичайно, везіння тут також відіграє певну роль, але досить незначну. Щоб справді досягти успіху, передусім треба припинити просто чекати і перейти до систематичних перетворень свого життя.

8 правил життєвого успіху

Не бійтеся схибити

Знаєте, що відрізняє менеджерів від власників бізнесу? Готовність ризикувати. Перші можуть успішно керувати великим колективом, проте самі все життя залишаються підлеглими. Вони можуть роками думати над тим, аби відкрити власну справу, але, якщо і роблять це, то дуже обережно, з мінімальними ризиками, наприклад, засновують маленьку фірму, яка так і залишається маленькою, маючи як основне джерело доходу роботу за наймом. Успішні підприємці ризикують порівняно легко. Звісно, це не означає що вони діють безрозсудно. Проте вони готові поставити на кін великі гроші. І якби вони не робили цього, то не досягли б того, що мають. Тому якщо ви відчуваєте, що готові піти у вільне плавання, зробіть це, не зважаючи на страх перед невизначеністю. Безстрашність – один з головних секретів успіху в житті.

Ставте чіткі цілі

Цю пораду можна розділити на дві. Перша – ставте цілі. Друга – цілі мають бути чіткими. Будь-який процес буде результативним лише тоді, коли він має конкретну мету. Адже тільки у цьому разі діяльність матиме напрям, а зусилля зумовлять рух у цьому напрямі, а не до хаотичної метушні. Що чіткіше сформульована ціль, то простіше її досягти і то менше кроків до успіху вам доведеться зробити. Наприклад, якщо ви просто відкриєте магазин одягу – це дія навмання, і шанси на успіх у вас будуть невеликими. Інша річ – вивчити ринок, знайти свою нішу й аудиторію і працювати цілеспрямовано саме на неї.

Установлюйте термін досягнення мети

Мало поставити ціль, треба також зазначити чіткі строки її досягнення. Це дуже важливо. У людській природі глибоко вкорінена схильність відкладати справи. І якщо у вас є змога відтермінувати виконання якогось завдання чи просто не поспішати його виконувати – радше за все, ви так і зробите. Успішні ж люди беруть собі за правило робити все невідкладно. Може здатися, що це дрібниця, але насправді це золоте правило успіху. У багатьох випадках значно краще помилитися, аніж нічого не зробити або ж зробити щось повільно. Отже, встановлюйте чіткі дедлайни та намагайтеся не тільки дотримуватися їх, а й випереджати.

Зміцнюйте психіку

Дисциплінованість вимагає міцних нервів. Тож працюйте над зміцненням своєї психіки. Якщо не займаєтеся спортом – займіться. Причому, краще візьміть абонемент у секцію чи до залу. Так у вас буде більше стимулів не пропускати заняття – адже ви за них уже заплатили. Візьміть собі за правило вставати вранці трохи раніше, аніж треба. Щоб було легше прокинутися, налаштуйте свій біологічний будильник на потрібний вам час. Для цього треба лише уявити собі точний час, коли будильник спрацює. Загартовуйтесь, підтримуйте вдома і на робочому столі ідеальний порядок. Якщо у ваших власних правилах досягнення успіху в житті не буде пункту про зміцнення волі й психіки, все інше може виявитися марним.

Оточуйте себе успішними та цікавими людьми

З ким поведешся, того й наберешся. Зазвичай це прислів’я вживається у негативному сенсі, застерігаючи від спілкування з поганими людьми. Проте тут є і зворотний зміст, позитивний: коли спілкуєшся з гарними людьми, то й сам стаєш ліпшим. Отже, фразеологізм перетворюється на одне з правил досягнення успіху в житті. І якщо ви прагнете успіху, логічно, що треба прагнути спілкуватися з успішними людьми. Народна мудрість працює, ви самі не помітите, як почнуть змінюватися ваші звички, мислення і настрій, якщо ви включите у коло вашого спілкування таких людей.

Займайтеся тим, що дає вам справжнє задоволення

Успіху можна досягти тільки якщо займаєшся улюбленою справою. Це не означає, що успішний виробник чорного металу дуже любить плавити метал. Але він отримує задоволення і навіть драйв від тієї ролі, того функціоналу, виконуючи який він заробляє великі гроші. Це правило успіху в житті не має виключень. Часто буває так, що людина довго намагається реалізувати себе в якійсь сфері, але їй це не вдається, адже вона не може знайти себе у цій діяльності. І щойно вона знаходить спосіб найбільш повно застосувати свої особистісні якості та особливості у цій сфері, то починає отримувати справжню насолоду від роботи, що зазвичай приводить до успіху.

Захоплюйтеся усім новим

Те, що з боку може здатися везінням, часто пояснюється здатністю людини бачити можливості та бути відкритим до нового. Цю здатність можна тренувати. Для цього потрібно привчити себе цікавитися усім новим у сфері ваших інтересів: новими технологіями, відкриттями, сервісами, методами тощо. Це уможливить не тільки значно розширити ваш горизонт, а й навчить бачити нові перспективи та можливості. До того ж постійне оновлення знань робить мислення більш гнучким і нешаблонним, що дає змогу ухвалювати нестандартні рішення і бути чуттєвим до змін.

Медитуйте

Якщо до гнучкості мислення ви додасте ще й гарну інтуїцію, шлях до успіху буде ще стрімкішим. Але хіба можна тренувати цю здібність? Можна! І найкращий спосіб тут – медитативні практики. Річ у тім, що під час медитації людина потрапляє в особливий стан поміж сном і дійсністю. Саме після перебуванні в такому стані активізується інтуїція.

Кожен прагне реалізувати себе й отримати визнання за свої досягнення. Проте різниця між тими, хто лише прагне, й тими, хто справді досягає результату – в знанні правил, як досягти успіху, та в послідовному їх дотриманні.