Кафедра менеджменту та адміністрування

Візит «Практичні моделі розбудови спроможності органів місцевого самоврядування ефективно впроваджувати заходи для забезпечення зеленого переходу»

29-31 жовтня 2024 року доцент кафедри МА Ольга ГАЛУЩАК стала учасницею навчального візиту «Практичні моделі розбудови спроможності органів місцевого самоврядування ефективно впроваджувати заходи для забезпечення зеленого переходу», локацією якої були об’єкти для ознайомлення у Львові та місті Долина Івано-Франківської області.

Захід був організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах проєкту «Мери за економічне зростання» для представників Тернопільської міської ради, комунальних підприємств та навчальних закладів нашого міста, а також громадських активістів. Навчальна поїздка мала за мету підвищити спроможність представників органів місцевого самоврядування активно та усвідомлено впливати на вироблення природоохоронних рішень, ознайомити учасників з кращими практиками впровадження енергоефективних рішень, управління відходами та здійснення комплексних заходів для забезпечення зеленого переходу.

Відбулася зустріч у міській раді м. Львова з першим заступником міського голови, в.о. директора КП «Інститут міста» та директором КП «Зелене місто» з акцентом на вирішення проблем зі стічними водами та утилізацією ТПВ. Учасники програми відвідали зону рекультивації полігону м. Львова, побачили як здійснюється будівництво сміттєпереробного заводу, ознайомилися з сучасним артпростором «Джем фекторі» та роботою інформаційно-освітнього центру в «Шевченківському Гаю», відвідали музей народної творчості імені Климентія Шептицького.

Зустріч з головою міста Долина Івано-Франківської області проводилася з акцентом на вирішення проблем із термомодернізацією житлового сектора і бюджетних будівель (Палац культури, дитсадки, міська амбулаторія) та на перспективи впровадження сотової енергетичної мережі в Долинській ТГ.

Під час візиту учасники мали можливість ознайомитися з інноваційними моделями управління енергоресурсами та підходами до збереження довкілля, які успішно реалізуються на місцевому рівні. Також було обговорено можливості подальшої співпраці для обміну досвідом і підвищення компетенцій у впровадженні стратегій зеленого переходу, що сприятиме зменшенню викидів та підвищенню енергоефективності в громадах.