Кафедра менеджменту та адміністрування

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) “Управління в українських органах місцевого самоврядування для лідерів, менеджерів середнього рівня, фахівців з публічних послуг громади”

З метою підготовки кадрів у сфері публічного адміністрування в регіонах України проведено серію розширених тренінгів проекту DOBRE. Один із таких тренінгів для тренерів 25-28 січня 2020 року пройшов у м. Києві. У тренінгу взяло участь 170 представників програми з 19 закладів освіти у галузі державного управління, а також заступниця директора Програми DOBRE Юлія Єсмуханова та перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій. Презентував програму DOBRE директор Малопольської школи публічного адміністрування Краківського економічного університету Криштоф Гвуц.

Від ТНТУ ім. Івана Пулюя в тренінгу взяли участь офіційні тренери – викладачі Сороківська О.А., Панухник О.В. Гарматюк О.О., Кужда Т.І., Машлій Г.Б., Юрик Н.Є., Шведа Н.М., Мосій О.Б.

Даний проект є першою в Україні сертифікованою програмою післядипломного навчання, яка, зазвичай, дуже поширена та ефективна закордоном.

Реалізація проекту тренерами ТНТУ.

Протягом майже року – з березня 2021 року по січень 2022 року менеджери, фахівці з публічних послуг територіальних громад Тернопільщини (25 чоловік) підвищували свій професійний рівень. Викладачі-тренери проекту від кафедри «Менеджменту та адміністрування» та кафедри «Економіки та фінансів» ТНТУ ім. Івана Пулюя і польські колеги з Малопольської школи державного управління при Краківському університеті економіки провели лекційні та практичні заняття під час яких охопили широке коло питань функціонування територіальних громад, вивчали кращий світовий досвід у галузі розвитку місцевого самоврядування.

Для слухачів програми прочитані дисципліни:

  1. Управління місцевим самоврядуванням – концепції, моделі та практика в Україні (Панухник О.В.).
  2. Управління людськими ресурсами (Гарматюк О.О.).
  3. Управління місцевим економічним розвитком (Сороківська О.А.).
  4. Публічні послуги (Кужда Т.І.).
  5. Стратегічне планування як інструмент територіального управління (Шведа Н.М.).
  6. Бюджети та управління фінансовими ресурсами (Машлій Г.Б.).
  7. Соціальні комунікації та зовнішні партнерства (Юрик Н.Є.).
  8. Управління проєктами (Шведа Н.М.).
  9. Лідерство (Мосій О.Б.).

Викладачі Малопольської школи державного управління при Краківському університеті економіки забезпечили викладання курсів:

  1. Моделі врядування та громадянської участі в децентралізованих системах.
  2. Європейський Союз: інституції та політичний процес.
  3. Культура та глобалізація.
  4. Формування політики на основі фактичних даних.

Навчання завершилось написанням дипломної роботи та її захистом. Після завершення навчання слухачі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.